Logo


Wolfsbachtal – údolí tisíce orchidejí

Wolfsbachtal je jedno z nejznámějších botanických oblastí Korutan s širokým sortimentem zajímavých květin a rostlin. Obdiv si zaslouží především kvetoucí orchideje, ale rostou zde i jiné rostlinné druhy, od bylin po lilie. Trasa začíná ve vesnici St. Peter, má číslo 9 a pokračuje stinnou lesní cestou. Cesta trvá 1-2 hodiny.

Marienkapelle

Tato krásná kaple se nachází na Gamskogelhütte a nabízí nádherný výhled na středisko Katschberg. Je snadno přístupná na kole, pěšky i s kočárkem. Ke Gamskogelhütte vede naučná stezka (trasa č. 19).

Kapli Panny Marie slíbila postavit Olga Hoffmannová po velmi vážné autonehodě. Projekt se plánoval mnoho let a uskutečnil se až v roce 2003, kdy byla kaple postavena a otevřena.

Těsně před jejím dokončením byl po její pravé straně nalezen malý přírodní pramen. Říká se, že jeho voda má příznivý vliv na oči, žaludek, střeva a napomáhá hojení ran.

Wasserblume v Rennweg

Tento vodní prvek se nachází u vstupu do města Rennweg a je cca 5 metrů vysoký. Socha ve vodním parku symbolizuje město Rennweg.

Květinové městečko Rennweg

Městečko Rennweg vítá návštěvníky i místní obyvatele krásně zdobenými balkony a barevnými záhony. Byl mu udělen titul „Korutanská květinová obec roku“, a to díky jeho designu a vizuální prezentaci. Ať už jste zahradník či jen zvědavý divák, určitě na vás toto městečko silně zapůsobí. Informace o místní flóře jsou k dispozici v květinové galerii na Gamskogelhütte (1800 m n. m.).